Funkcje memoQ | Biuro Tłumaczeń ATT
Wyślij dokumenty do wyceny
Biuro tłumaczeń ATT

Funkcje memoQ

Zaawansowane rozwiązania funkcji “Znajdź i zamień” w programie memoQ

Biuro Tłumaczeń ATT poleca progam memoQ, który oferuje najbardziej zaawansowane narzędzie typu “Znajdź i zamień”. Jak to się dzieje, że memoQ stanowi pod tym względem doskonały wybór? Po pierwsze, różne filtry plików importują dokumenty do memoQ i pobierają tekst. Następnie można wykonywać na nim różne operacje, dotłumaczać, redagować, a następnie eksportować dokumenty z memoQ z powrotem do oryginalnych lokalizacji, wraz z pobranymi tekstami.

„Znajdź i zamień” może być operacją wykonywaną na tekście. Wystarczy jedynie skopiować tekst źródłowy z danego segmentu do tekstu docelowego (służy do tego jedna komenda) i skorzystać z funkcji „Znajdź i zamień” na tekście docelowym. Funkcja „Znajdź i zamień” w oprogramowaniu memoQ jest unikatowa: jeśli zaznaczysz okienko „List” („Lista”) i klikniesz „Mark all” („Zaznacz wszystko”), pojawi się nowa zakładka z wykazem wszystkich wyszukanych wyrażeń i z wyrażeniami zamienionymi. Czynność „Znajdź i zamień” możesz wykonać jednocześnie na wszystkich plikach. Jeśli chcesz, możesz otworzyć odpowiedni dokument w danej lokalizacji klikając dwukrotnie na wiersz, w którym wyświetla się wynik. Możesz zdecydować, czy zamienić wyrażenie na inne, czy też nie.

Funkcje memoQ dla firm redagujących katalogi i cenniki części zamiennych

memoQ może być doskonałym narzędziem nie tylko dla tłumaczy, ale również dla redaktorów i pracowników działów handlowych redagujących duże cenniki części zamiennych i tłumaczących katalogi (szczególnie polecany dla producentów i dystrybutorów części motoryzacyjnych, części do robotów przemysłowych i producentów linii technologicznych).

Zalety funkcji “Znajdź i zamień”

Biuro Tłumaczeń ATT poleca program memoQ, a w szczególności bardzo dobrze działającą i intuicyjną funkcję „Znajdź i zamień”. 

  • memoQ daje możliwość skorzystania z funkcji „Znajdź i zamień” w wielu różnych dokumentach jednocześnie,
  • możliwość szybkiego uaktualnienia informacji,
  • możliwość skorzystania z funkcji „Znajdź i zamień” we wszystkich typach dokumentów obsługiwanych przez memoQ, w tym Microsoft Word, Excel, PowerPoint, Adobe FrameMaker, InDesign, XML, HTML i innych.

 

  1. Biuro tłumaczeń Łódź (siedziba)
  2. Biuro tłumaczeń Warszawa
  3. Biuro tłumaczeń Wrocław