Tłumaczenia przysięgłe | Biuro Tłumaczeń ATT
Wyślij dokumenty do wyceny
Biuro tłumaczeń ATT

Tłumaczenia przysięgłe

Tłumaczenia przysięgłe online

Nową formą tłumaczeń przysięgłych są dokumenty z cyfrowym podpisem tłumacza przysięgłego. W końcu nie trzeba przesyłać dokumentów w wersji papierowej na trasie klient – biuro tłumaczeń – tłumacz przysięgły – biuro tłumaczeń – klient.

Wielka oszczędność czasu, pieniędzy i działanie ekologiczne!

Tłumaczenia przysięgłe z podpisem elektronicznym

Biuro Tłumaczeń ATT dostarcza także (oprócz tradycyjnej wersji papierowej) dokumenty przetłumaczone przez tłumaczy przysięgłych posiadających podpis elektroniczny. W odróżnieniu od wersji papierowej, ten rodzaj dokumentu można wykorzystać nieskończoną ilość razy i zawsze będzie on miał status dokumentu oficjalnego. Tymczasem wersję papierową, jako oryginał, można oddać tylko raz. (Oczywiście wydruk, czy ksero można zrobić zawsze z każdego rodzaju wersji tłumaczenia przysięgłego, ale to już nie jest dokument oficjalny). Wersja papierowa jest zatem nie tylko droższa, wymagająca większych nakładów na obsługę (zakup papieru, drukarki, toneru, wydruk, stemplowanie, podpisywanie, wysyłanie kurierem do agencji tłumaczeń, potem do klienta), ale także ma mniejszą wartość użytkową. Jedyny plus wersji papierowej to 100 % gwarancja przyjęcia takiego dokumentu przez polskiego urzędnika, czy funkcjonariusza służb mundurowych. Niestety często na przeszkodzie stoją przyzwyczajenia niektórych polskich urzędników, którzy stawiają opór gdy ktoś im dostarcza tłumaczenie przysięgłe z podpisem elektronicznym. Ta sytuacja, na całe szczęście, stopniowo się zmienia.

Usługi tłumaczeń przysięgłych

Tłumaczenia przysięgłe są w Polsce rodzajem usługi tłumaczeniowej regulowanej ustawowo. Są wykonywane przez tłumaczy przysięgłych posiadających pieczęć i uprawnienia w zakresie tłumaczeń podobne do notariusza, wydane przez ministerstwo sprawiedliwości RP. W niektórych krajach nie ma tłumaczy przysięgłych, a z profesjonalnym tłumaczeniem od renomowanego biura tłumaczeń idzie się do notariusza w celu jego uwierzytelnienia. Tak jest na przykład w Wielkiej Brytanii, czy w Litwie. Uwaga! Przeczytaj naszą publikację pod tym tytułem:

Przysięgłe nie znaczy lepsze!

Więcej o tłumaczeniach przysięgłych w zakładce Publikacje

Naszą wiedzą w zakresie tłumaczeń przysięgłych podzieliliśmy się w artykułach napisanych przez członków naszego zespołu. Zachęcamy do wejścia na naszą stronę Publikacje.

 

Tłumaczenia przysięgłe – wymogi

 1. Tylko pełne dokumenty mogą być tłumaczone w formie tłumaczenia przysięgłego. Zgodnie z ustawą tłumacz przysięgły nie ma prawa tłumaczyć wybranych fragmentów tekstów.
 2. Tłumaczenia przysięgłe rozliczane są za jednostkę tłumaczenia przysięgłego – jedną stronę przeliczeniową = 1125 uderzeń (czyli znaków ze spacjami).
 3. Dokumenty potwierdzone przez tłumacza przysięgłego występują w formie papierowej lub elektronicznej uwierzytelnione e-podpisem.
 4. W celu zapewnienia bezpieczeństwa Biuro Tłumaczeń ATT przekazuje klientowi wersje papierowe tłumaczeń za pośrednictwem sprawdzonej firmy kurierskiej.

Do dokumentów, które wymagają tłumaczenia przysięgłego zaliczyć można:

 • pełnomocnictwa
 • umowy
 • akty notarialne oraz inne dokumenty notarialne
 • gwarancje bankowe
 • wypisy z KRS
 • potwierdzenia wpisu do ewidencji działalności gospodarczej
 • faktury i dokumenty księgowe
 • zarządzenia i orzeczenia
 • wyroki i postanowienia sądowe.

Tłumaczenia przysięgłe techniczne

W Biurze Tłumaczeń ATT zajmujemy się głównie zwykłymi tłumaczeniami technicznymi i prawniczymi. Oczywiście na życzenie Klienta podejmujemy się realizacji także tłumaczeń przysięgłych o charakterze technicznym, które z powodów formalnych powinny być przedłożone w sądzie, w urzędach celnych lub w innych organach administracji państwowej w formie tłumaczenia uwierzytelnionego. W przypadku tego typu dokumentów Biuro Tłumaczeń ATT w pierwszej kolejności przekazuje dokumenty tłumaczowi technicznemu, specjaliście z danej branży, a następnie do uwierzytelnienia tłumaczowi przysięgłemu. Takie postępowanie gwarantuje zarówno merytoryczną jakość tekstu technicznego, jak również jego wysoką jakość językową, a poza tym spełnia wymagania postępowań sądowych czy innych urzędów państwowych.

Tłumacz przysięgły uwierzytelnia dokumenty przetłumaczone przez tłumacza technicznego i przygotowane przez weryfikatorów Biura Tłumaczeń ATT, takie jak:

Organy audytowe lub certyfikacyjne mogą wymagać tego rodzaju dokumentów.

 

Gdzie Biuro Tłumaczeń ATT świadczy usługi tłumaczeń przysięgłych

 1. Biuro Tłumaczeń ATT w Warszawie, tel.: +48 22 633 07 55
 2. Biuro Tłumaczeń ATT w Łodzi, tel.: +48 42 678 79 38
 3. Biuro Tłumaczeń ATT we Wrocławiu, tel.: +48 607 456 240