Wyślij dokumenty do wyceny
Biuro tłumaczeń ATT

Tłumaczenia rosyjski

Tłumaczenia – rosyjski

Jesteśmy doświadczonym biurem tłumaczeń, świadczącym wysokiej jakości usługi dla firm i instytucji w zakresie języka rosyjskiego. Przez ostatnie 25 lat nieustannie dostarczamy precyzyjne, terminowe i  sprawdzone tłumaczenia, pomagając naszym klientom skutecznie komunikować się z rosyjskojęzycznym środowiskiem. Wynika to z faktu, że umiemy prawidłowo ocenić i wybrać najlepszych tłumaczy pracujących w Polsce, w Rosji, w Ukrainie, w Łotwie i w Estonii. Dzięki latom praktyki i setkom zrealizowanych projektów, mamy wiedzę i umiejętności niezbędne do obsługi najbardziej wymagających zleceń.

Zasięg języka rosyjskiego w biznesie

Język rosyjski należy do grupy języków wschodniosłowiańskich. Posługuje się nim jako pierwszym językiem około 145 mln ludzi, a więc zapotrzebowanie na tłumaczenia w tej konfiguracji językowej jest wysokie. Język rosyjski, będący jednym z najważniejszych języków świata, posiada bogatą historię i kulturę. Nasze biuro tłumaczeń nie tylko doskonale zna skomplikowaną gramatykę i zasady języka rosyjskiego, ale również jest świadome kulturowych niuansów, co przekłada się na precyzyjne tłumaczenia z poszanowaniem kontekstu kulturowego.

Usługa „tłumaczenia rosyjski” – teksty techniczne

Tłumaczenia techniczne i tłumaczenia prawne – ich tematyka, częstotliwość zlecania, ciągłość tematyczna w kolejnych zamówieniach, a w końcu wysokość obrotów – odzwierciedlają w jakiś sposób sytuację geopolityczną Polski i Rosji oraz Białorusi. Czasami zdarzają się też tłumaczenia z użyciem języka rosyjskiego, które realizujemy dla firm bądź agencji tłumaczeń z obszaru byłego ZSRR.

Biuro Tłumaczeń ATT wykonuje tłumaczenia dla przedsiębiorstw tradycyjnie utrzymujących kontakty z rosyjskimi firmami surowcowymi. Rosyjskie i kazachskie firmy są zaś odbiorcami polskich płodów rolnych, urządzeń i maszyn dla rolnictwa i przemysłu wydobywczego. Obserwujemy coraz większą ilość dokumentów tłumaczonych na potrzeby nowych przedsięwzięć z różnych dziedzin techniki – na przykład z sektora informatyki i telekomunikacji. W przypadku przekładów z rosyjskiego i/lub na rosyjski specjalizujemy się w następujących branżach:

Dlatego z naszych usług często korzystają wieloletni dostawcy dla rosyjskiego przemysłu ciężkiego, paliwowo-energetycznego i rolnictwa. W związku z tym dużą część tłumaczeń na rosyjski stanowią teksty opisujące:

Weryfikacja tłumaczeń języka rosyjskiego

Ponadto wszystkie przetłumaczone teksty polskie i rosyjskie są weryfikowane w naszym wewnętrznym Dziale Korekty Językowej. Jego pracownicy panują zatem nad terminowością realizacji, kompletnością treści i dopasowaniem stylu do charakteru danego tekstu. Natomiast dzięki dobrze i szybko przetłumaczonym dokumentacjom technicznym i umowom handlowym wiele firm polskich i rosyjskich nawiązało i z sukcesem podtrzymuje relacje biznesowe.

Jeśli chcesz poznać dokładną cenę tłumaczenia z lub na język rosyjski, prześlij nam dokumenty do wyceny

Wyślij do wyceny